Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod Mironosica » Uto Jul 16, 2013 6:10 pm

Slika
Srećno svima.....
Slika
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 1:33 pm

Postod Jovana1993 » Sre Jul 17, 2013 3:54 pm

Inace, sto se priprema na fakuletu tice, ako nemate neko solidno znanje, nemojte dzabe davati pare, ja sam se zeznula, jer mi je hemija bila na nivou 7. osnovne. :)
Korisnikov avatar
Jovana1993
Forumski student

Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:32 pm

Postod clavicula » Sre Jul 24, 2013 6:04 pm

jovanaaaa :) javi seee trebaju mi informacije
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 3:29 am

Postod Medicus94 » Sre Jul 24, 2013 7:23 pm

Realno, prijemni ispit ove godine je bio znatno laksi nego prosle godine, narocito hemija. Svakako, cestitam svim kolegama, brucosima, kao sto sam i ja, na upisu. :D
Korisnikov avatar
Medicus94
Forumski student

Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 5:33 pm

Postod dr.pele » Pon Sep 23, 2013 7:16 pm

Evo, posto za tacno 7 dana pocinje i fakultet za nas brucose, da se i ja oglasim povodom prijemnog sada kada je sve proslo i slegla se prasina.
Ovako, upisao sam se na budzet, ali na jedvite jade, na poprilicno iznanedjenje, sto moje, sto i ostalih koji su ucestvovali na prijemnom ispitu, zbog gotovo nevjerovatnog pomjeranja granice bodova potrebnih za upis sto na budzet sto na fakultet uopste, u odnosu na par poslednjih godina, naravno.
Zasto je to tako? Po mom misljenju, zbog smanjenog kriterijuma onih koji su pravili testove, tj. testovi su bili previse laki, narocito hemija. Ne kazem da su prelagani za mene licno bili, jer nisam uradio maksimalno ili slicno, ali sam sa uradjenih 51/60 i 35 bodova iz srednje bio vise nego ubijedjen da cu upasti na budzet i to onako 'lagano'. Ali, sta je tu je, ipak se na kraju zavrsilo kako treba. Ono sto sam zelio da podijelim se odnosi na buduce studente, tj. one koji zele da upisu medicinu sledecih godina, vezano za spremanje prijemnog ispita. Hocu da kazem da sam prijemni ispit spremio poprilicno bez mnogo muke i bio sam veoma iznenadjen kako sam dobro uradio prijemni s obzirom da sam ga spremao 'aktivno' samo nekih 20-25 dana. Da, samo toliko, i to nisam se 'ubijao' od ucenja. Doduse, isao sam na privatne casove iz hemije nekih 3 mjeseca, jednom sedmicno, ali nisam redovno ucio to gradivo koje smo obradjivali, bio sam preokupiran srednjom skolom i dobijanjem sto boljih ocjena, tako da sam i hemiju bukvalno ispocetka stavio u tih 25 dana intenzivnog rada, uz naravno biologiju, koju skoro da nisam pipnuo do tad, i sto me jako brinulo kako se blizio prijemni ispit. Ali, moj savjet je da se pocnete spremati pocetkom februara, o PRVO i NAJBITNIJE je da, pricam o BIOLOGIJI, procitate kompletno gradivo jednom. Dakle, prije spavanja, nakon zavrsenih obaveza za srednju skolu i sl. uzmite i citajte, pa dokle stignete, pa sutra nastavite. i tako i vikendom, samo vise, naravno, i kad zavrsite sa maturom i raskrstite sa srednjom skolom, do tad bi trebali mozda 2 puta sve da procitate, bilo bi super ako bi jos vodili neke biljeske, jer to mnogo mnogo pomaze. Ja nisam nista slicno vodio, ali sam uzeo od druga koji je redovno i detaljno pisao zabiljeske, i on je jednom presao komplet biologiju, i onda svaki sledeci put je samo ponavljao i ucio iz tih biljeski, a knjige nije ni pipao. Onda, po zavrsetku skole imate vise nego dovoljno vremena za detaljno ucenje i da se slegne gradivo, jer zapamtite: PONAVLJANJE JE MAJKA UCENJA!!! To je sto se tice biologije, ako me poslusate, nema da brinete, ispod 25-6 bodova necete uraditi, garantujem! A sto se tice hemije, bilo bi dobro ici na private casove, nebitno da li ste isli u srednju medicinsku ili u gimnaziju (kao ja,doduse u Republici Srpskoj, sto znaci da je Srbijancima mnogo i lakse zbog toga sto se biologija sprema iz gimnazijskih knjiga srbijanskih), i da krenete na casove prije zimskog raspusta, u decembru recimo, i kad zavrsite sa njima mozda u martu, aprilu, imacete pregrst vremena da to lijepo ponovite i da uzmete jos koji cas ako vam je nesto ostalo nejasno, a i lakse je spremati 'samo' biologiju kada znate da za hemiju imate vec dobru osnovu. Eto, to je iz mog ugla, iz licnog iskustva i iz iskustva drugih oko mene koji su upisali ili ne ove godine na 'ludom' prijemnom fakultet. Srecno, i vama i nama, brucosima! Pozdrav! :)
Korisnikov avatar
dr.pele
Forumski student

Pridružio se: Ned Jul 01, 2012 3:34 pm

Postod ThePretender » Sre Okt 09, 2013 8:26 am

Ti si onda imao dosta sreće ili si mnogo pametan, ne znam nikog iz moje generacije (mi sad završavamo faks) ko je spremao 20-25 dana. Svi smo mi krenuli sa spremanjem negde u novembru/decembru.
Ja bih savetovala budućim kolegama, da isplaniraju tako da do aprila bude sve naučeno i onda lagano mogu da ponavljaju do prijemnog. Ono što sam ja zapazila je da iz godine u godinu sve lošije se uradi taj prijemni, pa sa manjim brojem može da se upadne nego pre, ali to ne znači da će tako ostati i sledeće godine, možda dođe neka veoma ambiciozna generacija, pa njih 30 ubode 100 :D

Puno sreće novim kolegama, prve tri godine ćete umreti od učenja, ali ako je za utehu, posle će biti malko lakše.

P.S. To što smo bolonjci, apsolutno nema nikakve pogodnosti, odmah da znate. Nije kao na drugim fakultetima gde se jedan ispit polaže od 156 delova :D
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
Korisnikov avatar
ThePretender
Forumski stažista

Pridružio se: Ned Nov 07, 2010 8:10 am

Postod Mackolina » Sub Nov 23, 2013 3:06 am

prodajem testove sa prijemnih ispita proteklih 10 godina,sve na jednom mestu,i bios i hemija...javite se privatnom porukom za informacije...pozz
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod edie_ » Pon Dec 09, 2013 3:07 am

Ćao:) Šta mislite o pripremnoj nastavi na fakultetu, mada bih ja išla samo na hemiju? Jel se isplati?
Hvalaa
Korisnikov avatar
edie_
Forumski student

Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 12:54 am

Postod ShinyEyes » Pon Dec 23, 2013 10:33 pm

ne preporucujem ti da ides na te pripreme... meni skoro da nista nisu znacile, a imala sam solidno predznanje iz hemije. isla sam cisto zbog sebe, da bih bila mirnija, medjutim nisam bila zadovoljna. grupe su prevelike, profesori imaju uradjene zadatke na kompu i onda to izlazu usmeno, niko tamo nece da ti se posveti u smislu da razjasnjava nesto sto tebi licno nije jasno. uostalom pripreme ni nisu tako koncipirane, grupni je rad.
tako je barem bilo pre 3 godina, ali cisto sumnjam da se od tada nesto bitno promenilio. Srecno! :)
Korisnikov avatar
ShinyEyes
Forumski student

Pridružio se: Pon Nov 16, 2009 12:19 am

Postod Grey » Uto Jan 07, 2014 9:45 pm

Bila bih jako jako zahvalna svim forumasima koji bi mi poslali testove pomocu kojih su se spremali za prijemni...puno bi mi znacilo,hvala :D
Korisnikov avatar
Grey
Forumski student

Pridružio se: Uto Jan 07, 2014 9:41 pm

Postod GirlWithBraces » Čet Jan 09, 2014 10:18 pm

Grey je napisao:Bila bih jako jako zahvalna svim forumasima koji bi mi poslali testove pomocu kojih su se spremali za prijemni...puno bi mi znacilo,hvala :D

I meni isto, tako da ako mozete i ako hocete, posaljite mi. Hvalaaa ;)
Korisnikov avatar
GirlWithBraces
Forumski student

Pridružio se: Pon Jan 06, 2014 1:36 pm

Postod Medicus94 » Ned Jan 12, 2014 2:46 am

Hemiju samo organsku i biohemiju malo zapnite, opsta i neorganska su smesne, sto se tice biologije, preci genetiku, molekularnu biologiju, embriologiju i celiju sa deobom kako treba, ostalo samo iscitati. Srecno!
Korisnikov avatar
Medicus94
Forumski student

Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 5:33 pm

Postod RobinSarma » Sre Jan 15, 2014 6:16 pm

Pocela sam da spremam sama prijemni iz hemije, medjutim primecujem da ima dosta stvari koje se ne uce u srednjoj skoli, iako sam isla u Medicinsku. Postoji li negde resenja tih zadataka da uporedjujem postupke? :?
Korisnikov avatar
RobinSarma
Forumski student

Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 6:05 pm

Postod mmimi » Pet Jan 17, 2014 9:05 pm

Možda bi ipak trebalo da odeš kod nekog dobrog profesora hemije.Zadaci nisu nimalo laki,bar ne meni.Ima dosta formula koje niste učili u medicinskoj,to je cela četvrta godina gimnazije i nešto malo treće,heterociklična jedinjenja,ne mogu da se setim tačno,ali mislim na poslednje lekcije koje mi u medicinskoj nismo stigli da odradimo.
Moraš na vreme da počneš sa formulama,sve su slične i veoma bitne.
Ne ostavljaj ništa za jun.Ja se sećam da sam u ta srećna vremena svakog dana zujala negde sa drugaricama i da sam se setila prijemnog tak nakon diplomskog .No,na svu sreću neke stvari sam ipak znala,ali ne dovoljno da budem na budžetu.
Zato,ako ikako mogu da ti pomognem,počni na vreme,konsultuj nekog ko je pametniji i kritičniji od tebe,jer smo subjektivni i neretko sujetni,pa ne možemo da uvidimo svoje nedostatke.
P.s.Svako dobro.
Homo de humo
Korisnikov avatar
mmimi
Forumski student

Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 8:18 pm

Postod RobinSarma » Pon Jan 20, 2014 1:35 am

mmimi je napisao:Možda bi ipak trebalo da odeš kod nekog dobrog profesora hemije.Zadaci nisu nimalo laki,bar ne meni.Ima dosta formula koje niste učili u medicinskoj,to je cela četvrta godina gimnazije i nešto malo treće,heterociklična jedinjenja,ne mogu da se setim tačno,ali mislim na poslednje lekcije koje mi u medicinskoj nismo stigli da odradimo.
Ne ostavljaj ništa za jun.Ja se sećam da sam u ta srećna vremena svakog dana zujala negde sa drugaricama i da sam se setila prijemnog tak nakon diplomskog .No,na svu sreću neke stvari sam ipak znala,ali ne dovoljno da budem na budžetu.
Zato,ako ikako mogu da ti pomognem,počni na vreme,konsultuj nekog ko je pametniji i kritičniji od tebe,jer smo subjektivni i neretko sujetni,pa ne možemo da uvidimo svoje nedostatke.
P.s.Svako dobro.

Hvala ti! :D
Korisnikov avatar
RobinSarma
Forumski student

Postod RobinSarma » Pon Jan 20, 2014 1:35 am

mmimi je napisao:Možda bi ipak trebalo da odeš kod nekog dobrog profesora hemije.Zadaci nisu nimalo laki,bar ne meni.Ima dosta formula koje niste učili u medicinskoj,to je cela četvrta godina gimnazije i nešto malo treće,heterociklična jedinjenja,ne mogu da se setim tačno,ali mislim na poslednje lekcije koje mi u medicinskoj nismo stigli da odradimo.
P.s.Svako dobro.

Hvala ti! :D
Korisnikov avatar
RobinSarma
Forumski student

Postod jorgovanka » Pon Jan 27, 2014 11:57 am

Znači ne bi bilo loše već početi polako sa učenjem :cry:
Korisnikov avatar
jorgovanka
Forumski student

Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 12:09 pm

Postod NikolaG » Ned Feb 02, 2014 3:18 pm

Evo da i ja iznesem svoja iskustva u vezi spremanja prijemnog. Poceo sam da idem na privatne casove iz biologije i hemije u oktobru, ali sam od biologije ubrzo odustao jer nisam mogao da se uklopim sa profesorkom koja je drzala casove. Na hemiju sam nastavio neredovno da idem do marta(ili februara, nisam siguran) i prestao sam mnogo pre nego sto smo presli svo gradivo. Kad sam prestao da idem na casove, knjigu nisam pipnuo do 8 juna(a prijemni je bio 3. jula, ako se dobro secam) i zaboravio sam i ono malo sto sam naucio na casovima. Tih 25 dana ucenja nisam izasao iz kuce, nisam ucio samo kad sam jeo i spavao i upao sam na budzet sa ukupno 89 bodova(na prijemnom sam imao 51). Zadatke iz hemije sam presao jednom, a zbirku iz biologije 2-3 puta. Pritom sam imao jako lose predznanje iz biologije, a posebno hemije, s obzirom na to da sam isao u medicinsku. Hocu da kazem da prijemni uopste ne mora da se sprema od septembra ili oktobra kako to neki rade. Kad bih ponovo upisivao, poceo bih da se spremam 2 meseca pre prijemnog, cisto da se ne bih ubijao 25 dana(kao sto jesam). Mada, ako neko sporije uci trebalo bi i ranije da pocne. Toliko od mene.
Korisnikov avatar
NikolaG
Forumski student

Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 8:31 pm

Postod zorule » Uto Feb 04, 2014 8:52 pm

Hvala na savetima. Mislim da mi hemija nije problem, ali cemo biologiju malo "pritisnuti" :D
Korisnikov avatar
zorule
Forumski student

Pridružio se: Pon Feb 03, 2014 12:32 pm

Postod drhikari » Sre Feb 19, 2014 5:43 pm

Da li treba da se uce alge,gljive,lisajevi i iz koje knjige? Hvala.
Korisnikov avatar
drhikari
Forumski student

Pridružio se: Sre Feb 19, 2014 5:22 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Portal