Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Upis na medicinski fakultet posle ekonomske škole

Upis na medicinski fakultet posle ekonomske škole

Postod Neuropsihijatar » Uto Mar 04, 2014 1:35 am

Interesuje me da li postoji način da se na medicinu upišu ljudi koji su završili ekonomsku školu. Da li je to moguće uz određenu molbu, razgovor sa dekanom ili nesto drugo? Jel znate neki slučaj koji je uspeo to? Hvala unapred! :D
Korisnikov avatar
Neuropsihijatar
Forumski student

Pridružio se: Sre Jan 08, 2014 8:32 pm

Re: Upis na medicinski fakultet posle ekonomske škole

Postod vjelena » Pet Jun 06, 2014 8:28 pm

Hahaha, ovaj deo "razgovor sa dekanom" mi je posebno zanimljiv... :lol: ...A i ne znam koji te djavo tera na medicinu, ako si već na pravom putu :twisted:
Korisnikov avatar
vjelena
Forumski student

Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 11:54 am

Re: Upis na medicinski fakultet posle ekonomske škole

Postod Mayita » Pet Nov 13, 2015 8:01 am

Mislim da sam pročitala na nekom forumu pre par godina da je neki covek upisao svojevremeno medicinu posle neke srednje skole tako sto je napisao molbu dekanu da mu dozvoli polaganje prijemnog. Sad je taj covek navodno ginekolog vec dosta godina.

Ali ovo je neprovereno i nesigurno.

Znam za decka koji je isao legalnim putem pa evo informacija. Ono sto je legalan put u situaciji svakog ko je zavrsio cetvorogodisnju srednju skolu, jeste da upise prekvalifikaciju u srednjoj medicinskoj skoli i odvoji bar dve tri godine da to uradi tj zavrsi srednju medicinsku skolu. Skola uradi za ucenika na osnovu svedocanstava skole koju si zavrsio, razliku u predmetima za koje ucenik mora da obavi eventualnu praksu i polozi. Konkretno, niko ne polaze srpski, matematiku, fizicko itd jer se to uci i radi u svakoj skoli, vec polazes sve one predmete koje nisi ucio u saobracajnoj. To je oko 25 do 30 predmeta za sve 4 godine. Kao sto rekoh prethodno se obavlja obavezna praksa od oko tri cetiri nedelje svakodnevno iz svakog predmeta koji ima praksu. Onda se polazu ispiti kao na fakultetu, prakticni deo-sve oko nege i lecenja- kod sestara i usmeni deo- teorija iz knjige kod doktora, ako si polozio prakticni. Lici na stari sistem studiranja. Naravno, sve se placa iz svog dzepa.

Ako stvarno zelis i volis medicinu, bolje da znas kako legalno mozes da je upises i nece ti biti tesko u tom slucaju da uradis tako.
[color=#BF4000] Život je da se proživi :) [/color]
Korisnikov avatar
Mayita
Forumski student

Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 9:22 pm

Povratak na Forum