Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Postod ŽELJKO PRVAK SVETA » Sre Jul 14, 2010 8:29 pm

Naravno da ne treba da bude ništa komplikovano jer tek onda neće niko pisati... Ljudi koji su neaktivni neće postati aktivni ako ih izbacite, nego će reći, boli me uvo...

Što da ih izbacujete, ne ištu vam leba...
Korisnikov avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista

Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 4:37 pm

Postod gimli011 » Čet Jul 15, 2010 12:48 am

miloshdoc je napisao:ja imam jedan drugi predlog....da se svaki registrovani korisnik koji nije bio aktivan duze od 2-3 meseca automatski izbaci iz sistema....verovatno ce ih vremenom smoriti da svaki put moraju da otvaraju novu e-mail adresu a zatim i nalog na forumu da bi procitali nesto ....naravno i sama registracija treba da bude komplikovanija:)Ja otkada sam saznao i poceo da koristim forumj-a to je bilo u 4. godini svaki put podelim utisike sa ispita

slazem se...za "parazite" nema mesta;-)
Korisnikov avatar
gimli011
Forumski student

Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 1:25 pm

Postod surgeon » Pet Jul 16, 2010 9:29 pm

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
E ja samo imam OGROMNU molbu za kolege. NEMOJTE PISATI KAKO PROFA IZLAZI NAPOLJE,MOZES DA VADIS KNJIGU DA PREPISES I SL. Profani citaju ovaj forum. I ok,ti sto izlaze iz kanc.,bas ih briga verovatno sto to pisete,oni ce to i dalje da rade :D ,ali ima drugih profana hejtera,koji isto to citaju i pricaju sve najgore o tim cool prof. Dakle bolje da se napise nesto tipa: imam jos dosta korisnih i potrebnih info,molim da mi se obratite na private msg.
Korisnikov avatar
surgeon
Forumski student

Pridružio se: Pon Sep 28, 2009 8:50 pm

Postod djomarija » Sub Jul 17, 2010 3:24 pm

Drago mi je sto je konacno neko pokrenuo ovu temu, o kojoj svi govorimo, ali nikako nista da uradimo po tom pitanju.
Tacno je da na fakultetu postoji uzasna nekolegijalnost i sujeta, a ne razumem samo iz kog razloga. To sto je neko polozio ispit i dobio 10 nece spreciti nekog drugog da isto tako prodje na ispitu. I sta mene briga, ako polozim neki ispit, da li je neko drugi polozio ili pao? Zasto nekom drugom ne bih zelela da taj isti ispit polozi? Nije mi jasno.
Moguci razlog je: neko je ucio na pogresan nacin, iz pogresnih knjiga, izvlacio uzasne profane, stalno padao, nocima nije spavao, dao uslov u oktobru 2, i zbog toga sto je on isao preko trnja, ne zeli da neko drugi prodje isti ispit prijatno i bez nerviranja (koliko god je moguce tako poloziti ispit), pa zato ne daje nikakav savet, ili, sto je jos gore, namerno daje pogresnu informaciju.
Naravno, puno je i onih sto gledaju samo sebe, pa ne vide tudje obaveze kad traze pomoc od drugih i uvaljuju drugima svoje obaveze. Oduze se oni, naravno, ali tek posle ispitnog roka.
Takodje, kad su na faxu peticije i protesti, ima, normalno, onih koje to ne dotice, npr. problemi samofinansirajucih studenata budzetske studente, ali sta je tim ljudima tesko da stave jedan potpis ili da dodju na protest ako su ocistili godinu ili ako bi za to vreme bili na kafi?
Sto se mene tice, ja se odgovorno trudim da dam sto bolji savet drugima i da im pomognem da se ne muce na pojedinim ispitima koliko sam se ja mucila i da ne naprave istu gresku kao sto sam ja napravila. Cini mi se da tako vecina radi od onih koji pisu na forumu, i hvala im na tome, puno su mi pomogli u ovoj godini.
Na osnovu mog korisnickog imena lako se moze shvatiti moje ime i prezime, tako da i nisam bas anonimna. Iz tog razloga misljenje o predmetu ne pisem pre nego sto polozim ispit, da me prof. posle ne bi maltretirao, ali nakon ispita objavim svoje celokupno misljenje o predmetu.
Jedino sto nikad ne pisem termine potvrda i ispita. Racunam: pise na oglasnoj tabli, to svi znaju, ali samo se odjednom dogodi da neko to nije procitao. Zato cu od sada i to pisati.
Molim administratore da ne iskljucuju ljude koji nisu bili aktivni 2-3 meseca, bar da produze na godinu dana, jer nemamo sta da pisemo u novembru i decembru na forumu, kad smo tek poceli sledecu godinu, ili obnovili staru, pa nemamo informacije ni o kolokvijumima, a ispiti jos nisu blizu, pa da podelimo iskustva.
A Zeljka nemojte da mi dirate. :D On je samo nezadovoljan kolegama, profesorima i ispitima, kao i svi ostali, ali potpuno objektivno sagledava situaciju i trudi se da da najbolji savet kolegama. Njegovo misljenje cenim.
Srdacan pozdrav svima!!! Ako primetite da nesto u mojim porukama nije kako treba ili zelite da cujete neki savet od mene, slobodno mi se obratite.
Korisnikov avatar
djomarija
Forumski specijalizant

Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 12:47 am

Postod ŽELJKO PRVAK SVETA » Pon Jul 19, 2010 11:41 pm

Hvala, draga koleginice... :)
Korisnikov avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista

Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 4:37 pm

Postod carelesswhisper » Sre Avg 04, 2010 7:39 pm

Ovo je moj prvi post, na forumu sam od relativno skoro i nisam imala pojma da postoji i odakle moje kolegi imaju svakakve informacije iako sam trenutno treca godina, dok me drugarica nije zamolila da pogledam sta pise za profesorku patologije cini mi se pred junski rok...

Sto se tice kolegijalnost, iznenadjena sam sto uopste ima ovoliko informacija! Realno gledano, ljudi sa kojima sam ja na godini u stanju su da urade mnogo toga samo da bi te presli! (Naravno da ima izuzetaka, hvala Bogu, ali njih mogu na prste da izbrojim!) Tako da ne treba da cudi to sto vecina dolazi samo da pokupi informacije koje su im potrebne... Naravno da nije OK, ali ne vidim kako se na to moze uticati... A ovom prilikom sam htela da `pomognem` u resavanju ovog problema....

RandomName je napisao:
Bez obzira sto se radi o medicinskom forumu, gdje bi ljudi trebali biti kulturni i ljubazni.. opet se svako ponasa mnogo bahatije nego sto bi u pravom zivotu - jednostavno "zato sto moze". :violence-uzi: jer nema rizika od svadje ili drugih vidova razracunavanja...

Trebalo bi, ali uopste nisu... :) Koliko sam ja imala iskustva za ove tri godine vecina ljudi kod nas na faxu, nazalost, je prilicno bahata i u stvarnom zivotu, pa ne vidim sto bi se ustrucavali na forumu...
Korisnikov avatar
carelesswhisper
Forumski student

Pridružio se: Pet Maj 28, 2010 3:06 pm

Postod komarackole » Sub Avg 21, 2010 9:01 pm

:clap: :clap: :clap:
Čim budem položio neki važniji ispit podeliću svoje iskustvo sa drugim :D
Korisnikov avatar
komarackole
Forumski student

Pridružio se: Čet Jun 10, 2010 8:10 pm

Postod marm » Sre Avg 25, 2010 1:01 am

-Zaista dobar forum za medicinare, ali jedno treba shvatiti : sve sto se napise je individualno, tj. zavisi od licnog utiska i (loseg) iskustva osobe koja je pisala post (''O ukusima ne vredi raspravljati''). Ali, naravno, to se vec zna :)
-Sto se kolegijalnosti tice, u ovom slucaju, kratko receno, ona je reciprocna shvatanju odgovornosti svojih odluka.
Korisnikov avatar
marm
Forumski student

Pridružio se: Pet Jun 04, 2010 12:23 pm

Postod marm » Sre Avg 25, 2010 2:01 am

Eh, da! Iako bi bilo lepo da svet ne funkcionise po pravilu: oko za oko, usluga za uslugu, tako bi bilo lepo da se one fraze tipa: dobrovoljno pruzena pomoc ne trazi nista za uzvrat, ne shvataju toliko bukvalno, jer smatram da par minuta za podelu prezivljenog iskustva (pored tolikih ovde) nije mnogo.
Korisnikov avatar
marm
Forumski student

Pridružio se: Pet Jun 04, 2010 12:23 pm

Postod draganaSG » Sre Avg 25, 2010 10:53 am

Naravno da svako svoju odgovornost shvata drugacije, i da ce svako svoj ispit da prezivi na svoj nacin, ali si u pravu. Treba izaci u susret onima koji jos nisu prosli kroz to gde si ti bio video i poceo da zaboravljas kako bese. Svakome je stalo da prodje sto bolje, s tim sto se neko plasi da ako pomogne nekome doci ce mu na njegov racun pa ce mozda i da ga potera maler ako isprica kako je polozio s lakocom ili ne znam ni ja kako, propljuvao krv na ispitu i sl. Strasno. Ali u svakom slucaju dobro je skrenuti paznju na posmatrace, da se malo dotaknu svoje tastature.
Korisnikov avatar
draganaSG
Forumski specijalizant

Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 8:22 pm

Postod Ceftriaxone » Sre Avg 25, 2010 11:30 am

Pogledajte moj signature :D
Korisnikov avatar
Ceftriaxone
Moderator

Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 4:24 pm

Postod Ceftriaxone » Čet Avg 26, 2010 11:32 am

Ja imam predlog kako da ,,nateramo" kolege da budu kolege u pravom smislu te reci! Npr. na benchmark forumu postoje teme u kojima mogu da postuju samo member clanovi,nesto slicno bismo mogli i ovde da napravimo. Student koji upisuje drugu godinu mora imati 3 posta (ali ne kakav je ovaj,nego nesto konkrefno,neko iskustvo sa ispita iz prve godine), student trece godine 7,student cetvrte 11...pretpostavljate analogiju. znaci u temama za datu godunu morate imati bar 3-4 normalna posta. ko to ne ispuni, moze da gleda ostale teme,ali bez prava da postuje! Mozda nekog to natera da pise,a svakako ce biti manje onih pitanja: a sta pita,a kako pita,a jel dovoljna skripta?
Ne znam koliko je ovo (ne)izvodljivo,ali treba pokusati nesto. Znam da ja ne mogu nekog sa 20 godina (ponavljam se),uciti ponasanju,ALI ovde vaze neka pravila,ako hoces poslvinuj se,ako neces molim lepo, tvoj problem. Nije tesko biti fin, i jednom u 3 meseca ostaviti post (4 ispita u godini, ne racunam onu boraniju od sociologije,okp-a i ostalo).
Ne kazem da je moj predlog najbolji,samo kazem kako bi to moglo da izgleda.
Jos jedna stvar, posto je ono zlo od fejsbuka toliko popularno, mogli bismo tamo da otvorimo stranicu.

Jednu stvar sam zaboravio. Npr. na mobilnomsvetu je najkraca moguca duzina posta 100 karaktera, ovde mozemo staviti 50-60. To je u vezi sa regulisanjem postova sadrzine: sta pita,kakav je i sl...i nema dopunjavanja smajlijima i znacima interpunkcije
Korisnikov avatar
Ceftriaxone
Moderator

Postod nikolav » Čet Avg 26, 2010 11:56 am

Ceftriaxone je napisao:Ja imam predlog kako da ,,nateramo" kolege da budu kolege u pravom smislu te reci! Npr. na benchmark forumu postoje teme u kojima mogu da postuju samo member clanovi,nesto slicno bismo mogli i ovde da napravimo. Student koji upisuje drugu godinu mora imati 3 posta (ali ne kakav je ovaj,nego nesto konkrefno,neko iskustvo sa ispita iz prve godine), student trece godine 7,student cetvrte 11...pretpostavljate analogiju. znaci u temama za datu godunu morate imati bar 3-4 normalna posta. ko to ne ispuni, moze da gleda ostale teme,ali bez prava da postuje! Mozda nekog to natera da pise,a svakako ce biti manje onih pitanja: a sta pita,a kako pita,a jel dovoljna skripta?

Hm... znači da im dozvolimo da čitaju, ali ne i da pišu... epic fail :D.

Jos jedna stvar, posto je ono zlo od fejsbuka toliko popularno, mogli bismo tamo da otvorimo stranicu.

Ne, ja nisam upravo pročitao da ti nemaš pojma da mi FB stranicu imamo već mesecima! Još jedan epic fail za tebe :D. Pogledaj naslovnu stranicu foruma, naziv drugog podforuma je Facebook, pa klikni tu.

Npr. na mobilnomsvetu je najkraca moguca duzina posta 100 karaktera, ovde mozemo staviti 50-60. To je u vezi sa regulisanjem postova sadrzine: sta pita,kakav je i sl...i nema dopunjavanja smajlijima i znacima interpunkcije

Kako neko da ostavi iskustva sa ispita ako mu ograničiš post na trećinu SMS poruke? Nisam baš razumeo tvoje predloge, moram priznati...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
Korisnikov avatar
nikolav
Site Administrator

Pridružio se: Sub Sep 10, 2005 12:36 am

Postod Ceftriaxone » Čet Avg 26, 2010 12:02 pm

Ovo za fb, ok moj propust. Cak mi je i prijatelj :violence-uzi: :violence-uzi: Ovo prvo, oni koji pisu o svojim iskustvima sa ispita ce pisati i dalje! Znaci, ko je pisao nesto kratko,ili ce pisati normalne postove,ili nece pisati. Tu nema gubitka :lol:
A ovi trece me nisi razumeo. Post mora imati minimum 50-60 karaktera. To znaci da automatski nema vise onog: e,a kakav je ovaj prof? Sta pita? (ovo je 30ak karaktera). Jel me pratis?
Korisnikov avatar
Ceftriaxone
Moderator

Postod nikolav » Čet Avg 26, 2010 12:45 pm

Ceftriaxone je napisao:Ovo prvo, oni koji pisu o svojim iskustvima sa ispita ce pisati i dalje! Znaci, ko je pisao nesto kratko,ili ce pisati normalne postove,ili nece pisati. Tu nema gubitka :lol:

Ovi drugi pre neće pisati, nego što će ih to naterati da nešto opširnije napišu. A cilj nam je da animiramo i njih da pišu.
A ovi trece me nisi razumeo. Post mora imati minimum 50-60 karaktera. To znaci da automatski nema vise onog: e,a kakav je ovaj prof? Sta pita? (ovo je 30ak karaktera). Jel me pratis?

Aha, nisam razumeo. Šta znam, nije loš predlog, ali to se uvek može zaobići.

Sve u svemu, svi smo mi ovde na dobrovoljnoj i kolegijalnoj osnovi, neko manje, neko više, ne želimo nikog da prisiljavamo ni na šta, svakome pisanje ide na sopstvenu dušu i obraz.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
Korisnikov avatar
nikolav
Site Administrator

Postod Ceftriaxone » Čet Avg 26, 2010 1:13 pm

Nikola, kako bi animirao vecinu? Vecina ljudi koji pisu, pisace i dalje. Ko nece, ne mora,ali onda ne moze
da postavlja pitanja. Sigurno nece napustiti forum,jer je on ipak dragoceni izvor informacija.
Korisnikov avatar
Ceftriaxone
Moderator

Postod coka89 » Uto Sep 07, 2010 4:41 pm

Ok...do mene je ovo doprlo.. Cim se zavrsi ispitni rok - pisem o svim profesorima sa kojima sam imala "posla".. Barem o ovima sa 3. godine, dok mi je jos sveze. ;) Hvala na skretanju paznje..
Korisnikov avatar
coka89
Forumski student

Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 11:17 am

Postod nikolav » Uto Sep 07, 2010 5:33 pm

coka89 je napisao:Ok...do mene je ovo doprlo.. Cim se zavrsi ispitni rok - pisem o svim profesorima sa kojima sam imala "posla".. Barem o ovima sa 3. godine, dok mi je jos sveze. ;) Hvala na skretanju paznje..

:clap:
Korisnikov avatar
nikolav
Site Administrator

Postod LYCKY03 » Čet Sep 09, 2010 5:59 pm

Bravo za temu ...
Pronasao sam se u onom delu sa " MALO POSTOVA " ali kolege treba da znaju da od 4 hiljade registrovanih koji nemaju ni jedan post bar trecina je ogranicena u mogucnostima upotrebe racunara ...
tako da bi napisali post moraju da idu do drugara ili internet caffea, a to ponekad ume da bude cim ...

Ja cu se popraviti OBECAVAM i cim zavrsim sa ispitima u ovoj god nacicu vremena da napisem licna iskustva sa svih svojih ispita do sada,s' obzirom da sam forum poceo da koristim relativno skoro ...

Hvala administratoru sto vodi racuna, i jos nesto ...

Ovaj fakultet je simbol prestiza,ne samo u domenu obrazovanja vec i nacina ponasanja i zivota uopste ...
oni koji studiraju na nasem faxu u Bg, su bar do trece god, mada je i to kasno, trebali da nauce kako i kada treba da se ponasaju, i da svoje '' seljecke'' navike i manire prvo uvide poredeci se sa nekim ljudima iz svoje ''prestizne'' okoline ili pak trazeci uzore u svojim profesorima koji su bez siunmje krem ovog drustva, a potom pokusaju da koriguju svoje stavove, PONASANJE i R E C N I K !!!!!!!

Tako da molim savesnog administratora da takve ''seljake'' sankcionise na neki nacin i obrise ili koriguje takve postove koji odgovaraju navijackom forumu, a ne studentskom ...

HVALA SVIMA !!!!!!
Korisnikov avatar
LYCKY03
Forumski student

Pridružio se: Čet Apr 08, 2010 9:28 pm

Postod nikolav » Čet Sep 09, 2010 8:18 pm

LYCKY03 je napisao:Bravo za temu ...
Tako da molim savesnog administratora da takve ''seljake'' sankcionise na neki nacin i obrise ili koriguje takve postove koji odgovaraju navijackom forumu, a ne studentskom ...

Konkretno?
Korisnikov avatar
nikolav
Site Administrator

PrethodniSledeća

Povratak na Forum